Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Eesti Panga avalik seminar „Uus ajastu: odava raha lõpp“

May 31 @ 09:30 - 12:30

Eesti Panga avalikul seminaril „Uus ajastu: odava raha lõpp“ käsitletakse muutunud intressikeskkonna mõju finantssektorile ja majandusele üldiselt.

Seminar toimub 31.mail kell 9.30–12.15 ja on otseülekandena jälgitav ka Eesti Panga sotsiaalmeediakanalites.

Täpsema ajakava leiate Eesti Panga kodulehelt.

Pikalt kestnud negatiivsed intressimäärad on nüüdseks ajalugu ja Euroopa Keskpank tõstab laenuraha hinda euroalal. Intressitõusud on olnud järsud, kuid hoogsa hinnatõusu kontrolli alla saamiseks ei ole keskpangal paremaid võimalusi. See on küll lühiajaliselt valus, kuid aitab ära hoida kauem kestvat kiiret hinnatõusu ning toetab pikemas plaanis inimeste ostujõudu.
Seminaril arutletakse selle üle, kui suurel määral muudab rahapoliitika karmistamine pankade ja muu finantssektori käitumist ja kasvuplaane. Samuti räägitakse sellest, kuivõrd mõjutab inimeste ning ettevõtete laenu- ja investeerimisotsuseid see, et laenu- ja hoiuseintressid on järsult tõusnud.

Avaettekanded:
Madis Müller, Eesti Panga president
„Intressimäärad ja keskpanga otsused – mida on veel oodata?“
Olavi Lepp, Swedbanki juhatuse esimees ja pangajuht
„Eesti finantssektori arengud rahvusvahelises võrdluses“

Aruteluringides kõnelevad:
Joel Kukemelk (LHV Varahalduse juhatuse liige ja fondijuht), André Küüsvek (Põhjamaade Investeerimispanga president ja tegevjuht), Olavi Lepp(Swedbanki juhatuse esimees ja pangajuht), Marek Pärtel (EstateGuru asutaja ja nõukogu esimees), Erkki Raasuke (Skeleton Technologies OÜ finantsjuht), Kai Realo (Tööandjate Keskliidu volikogu esinaine, Ragn-Sellsi juhatuse esimees), Margus Rink (Coop Pank ASi juhatuse esimees), Peeter Saks (BaltCapi juhtivpartner), Kärt Siilats (Mojo.Capital, partner). Aruteluringe juhib Eesti Panga asepresident Veiko Tali.

 

Details

Date:
May 31
Time:
09:30 - 12:30
Event Category:

Venue

otseülekanne